Broń HAARP

HAARP – program wojskowych badań naukowych prowadzonych wspólnie przez US Air Force, US Navy i DARPA oraz budowany przez BAE Systems. Celem projektu jest, według słów jego twórców:
„Zrozumienie, symulowanie i kontrola procesów zachodzących w jonosferze, które mogą mieć wpływ na działanie systemów komunikacji i nadzoru elektronicznego”.
Główne centrum badawcze HAARP znajduje się niedaleko miejscowości Gakona na Alasce. W projekcie bierze udział kilka mniejszych ośrodków w Platteville, w stanie Kolorado, Fairbanks na Alasce oraz Obserwatorium Arecibo w Portoryko.
Budowa stacji rozpoczęła się w 1993. Pierwszy obiekt funkcjonalny został ukończony zimą 1994.
Zestaw nadawczy składa się z 180 elementów antenowych (ustawionych w układzie prostokątnym w 12 rzędach po 15 kolumn) o mocy netto emitowanego promieniowania 3,6 MW i efektywnej mocy ERP około 575 MW[1]. Częstotliwość nadawania jest wybierana w zakresie od 2,7 MHz do 10 MHz.

Oficjalne materiały dotyczące HAARP są wyraźnie sprzeczne i nie kryją prób wprowadzenia opinii publicznej w błąd odnośnie rzeczywistego celu projektu, dlatego spekulacje na temat tego co się naprawdę dzieje rodzą się same.

Departament Obrony posiada prawa własności ziemi, na której mieści się HAARP. Philips Laboratory Sil Powietrznych z Massachusetts i Instytut Nadawczy Marynarki Wojennej (ONR) z Waszyngtonu odpowiadają za nadzorowanie techniczne i administrowanie tym rzekomo cywilnym, projektem. Wszystkie trzy organizacje upirają si, że HAARP nie stanowi żadnego zagrożenia, że to tylko przykład wielkiej nauki, całkowicie jawny i uczciwy. Z bólem informują, że literatura dotycząca projektu jest odtajniona i dostępna w internecie

Informacje zaczerpnięte ze żródeł:
Wikipedia i książki Jerrego E. Smitha „HAARP: broń ostateczna”


label,,,

O autorze

3 komentarze

  1. Paweł 14 lutego 2019
  2. Arek 24 lutego 2019
  3. Michaił 27 lutego 2019